Jak si najít ženu (muže)

Neustále potkávám muže (a ženy), kteří (které) si po bouřlivém rozchodu či rozvodu se svou partnerkou (se svým partnerem) velmi rychle znovu najdou k nim se nehodící tentýž typ a po roce dvou se zase bouřlivě rozejdou. Jak si tedy najít ženu (muže)?

Je dáno, že jsme lidé rozdílní. Někdo je vztekloun, jiný kliďas. Někdo vůdčí typ, jiný se tulí, někdo se rád mazlí a jiný se bojí i masáží. Jak najít kompatibilního životního (a sexuálního) partnera?
1) Věřte zodiaku a hlavně čínskému (buddhistickému) horoskopu. Kdykoliv se s kýmkoliv seznámíte, co nejrychleji si vzájemně (formou hry) o sobě a o tom druhém navzájem přečtěte, co jsem zač a hlavně jestli se k sobě hodíte. Funguje to.
2) Věřte hvězdám. Poraďte se s astrologem a nechejte si vypracovat nativní a partnerský horoskop. V těch základních směrech to funguje, až je to k nevíře. Mimochodem, v Indii je 99% sňatků dohodnuto rodiči a hlavně s astrologem. Mladí lidé se po prvé setkají až těsně před svatbou, ale díky tomu, že jsou „vybraní hvězdami“, prožijí dlouhý a šťastný společný život. Pasují k sobě.
3) Přestaňte na partnera myslet v egoistických termínech. Knihy, filmy a seriály jsou plné chlapáckých výrazů „já tě CHCI“, nebo „pomstím se ti tak, že ti přeberu ženu“ atd. Životní partnerka není zboží či předmět. Manželství (a následná rodina) je především partnerství. Jakmile začnete na svého partnera myslet v termínech daru, změníte spoustu věcí.
4) Přečtěte si několik knih o tom, jak jsou ženy (muži) jiné (jiní). Dnešní psychologie a sociologie už má spoustu prokazatelných a pro mnohé překvapivých, i když po hlubším zamyšlení očekávatelných a jaksi logických, informací a důkazů o překvapivě hlubinné rozdílnosti ženského vnímání reality. Naučte se milovat a oceňovat rozdílnosti typu osobnosti: partnerka je tu také k tomu, aby vaše vlastnosti doplnila. Měla by tedy z principu být jiná.

Trénujte umění dávat. Změňte znaménko obvyklých mužských zvyklostí, dávejte, a vytvoříte v sobě imaginární prostor, kam dříve či později i „dostanete“. Vaše budoucí partnerka vás pak bude učit i „dostávat“.

Ukazuje se, že končí epocha, ve které se muž a žena spojovali v manželství protože to usnadňovalo ekonomické přežití. Ve dvou se lidé snáze uživili. Dnes už se ženy uživí snadno samy. Začíná nová epocha, kdy se muž a žena berou proto, aby jeden druhému pomohli na duchovní Cestě. Končí archetyp manželství jako ekonomické jednotky, začíná manželství jako archetyp duchovního partnerství.

Když v 60. letech začalo v Kalifornii hnutí „lidských potenciálů“, kterému se později dostalo názvu New Age, a ženy a posléze i muži začali meditovat, zdravě jíst, měnit způsoby, jak vnímat realitu atd. atd., po několika letech se ukázalo, že se mnohá zdánlivě fungující manželství rozpadla. Vidíte, jásali pesimističtí sociologové a psychologové starého ražení, je to škodlivý trend a k ničemu dobrému to není. Jenže za dalších pár let se ukázalo, že stará „ekonomická“ partnerství by se stejně (dříve či v tomto případě později) rozpadla, a že duchovně (i fyzicky) očištění jedinci si našli vhodnější a tolerantnější duchovní partnery. Rozzářili se, žili intenzívněji, hlubinněji, objevili v sobě mnoho nového a především schopnost dávat: všichni začali žít kvalitněji.

Jak si tedy najít ženu (muže) do nové epochy?
Moudrý (a chytře líný) muž se na svou budoucí partnerku nejprve vyladí. Sestaví krátkou afirmaci (prosbu, mantru), nalepí si ji nad postel, a každý večer si přečte či odříká:

Jsem takový a takový. Občas se mi něco nepovede, ale umím znovu začínat. Umím také to a to. Své budoucí partnerce mohu nabídnout mužnou sílu, ochranu, oporu, jistotu vztahu v dnešní nejistotě, lásku a společnou cestu. Jsem si jist, že někde žije žena mých snů. Žena, která mi na oplátku poskytne něhu, měkko, teplo, cit, umění pohladit, ženskost. Ženu, která potřebuje oporu a pocit jistoty. Jsem si jist, že spolu vytvoříme tolerantní a vzájemně kompatibilní pár.

Co se začne dít, když si takovou říkánku (samozřejmě individuálně doplněnou) každý večer přeříkáte? Co když začnete na obvykle nezachytitelném vlnovém rozsahu vysílat podobné poselství, jaké vysílají motýlí samečci (a samičky je pak cítí na desítky kilometrů) - jsem tady, jsem tu pro tebe? Co když začnete i „vonět“ jinak, než jak voní agresívní egoista? Je prokázáno, že když si v čekárně, kde je deset židlí, sedne svobodný, ženu hledající muž na židli a potom jsou do (pokusné) prázdné čekárny postupně vpouštěny ženy, 90% z nich si sedne na židli, na které předtím seděl onen muž. Co když se pozitivně změní i spodní tóny vašeho hlasu (ženy je „slyší“ velmi dobře, a zatímco muži jsou odjakživa sváděni a lákáni zrakem, ženy odjakživa reagují na mužský hlas)?

Věřte, že to funguje. Zkuste měsíc, dva, tři takto vysílat. Určitě pak, jakoby náhodou, potkáte ženu svých představ, a když si později budete vykládat, jak jste se našli, zjistíte spoustu ne náhodných detailů, svědčících o tom, že jste oba dva byli k sobě postupně neodolatelně „osudem“ přitahováni a nemohli jste se nepotkat.

zavřít okno